

Augusztus 15-én, hétfőn a programot a nyílt vízi úszók kezdik, a női versenyben ott lesz a címvédő Risztov Éva, illetve közvetlenül az olimpia előtt indulási jogot kapó Olasz Anna. Megkezdik szereplésüket kajak-kenusaink, férfi K–1-ben Kopasz Bálint, C–1-ben Vasbányai Henrik, női K–1 200 méteren Douchev-Janics Natasa, K–2-ben pedig a Szabó Gabriella, Kozák Danuta páros lapátol a döntőért. A magyar női vízilabda-válogatott 20.30 órakor játszik a negyeddöntőben Ausztrália ellen. Birkózásban Lőrincz Viktorért, míg az atléták 110 méter gátas számában az Európa-bajnoki ezüstérmes Baji Balázs továbbjutásáért szoríthatunk.
