

A riói nyári olimpiai játékokon a magyar szempontból viszonylag csendes csütörtök után ismét izgalmasabb napra számíthatunk, hiszen Kapás Boglárka döntőzik női 800 méteres gyorsúszásban, illetve Hosszú Katinka és Cseh László fináléjára is van esély. Elkezdődnek az atlétika eseményei, rögtön több magyarral a sorok között: Krizsán Xénia és Zsivoczky-Farkas Györgyi hétpróbában, Márton Anita súlylökésben, Kővágó Zoltán diszkoszvetésben, Helebrandt Máté 20 km-es gyaloglásban jeleskedhet. A férfi vízilabdázók Japán ellen mérkőznek, és lenne fontos, hogy megszerezzék első győzelmüket.
