Élő Közvetítés | Online Stream

Békemenet élőben online stream

A CÖF-CÖKA által szervezett vonulás azaz Békemenet


Eddigi nézők:Free Hit Counter

Jó szórakozást kívánunk!
Tweet

Online TV Közvetítés M1 TV

Most megy a Duna TV adásán

Oszd meg másokkal is amit nézel


Békemenet élőben online stream

A vonulásra gyülekezőket 12:00-ra várják a Bem térre

A haza, illetve a nemzeti függetlenség melletti kiállás a Civil Összefogás Fórum által március 15-ére szervezett békemenet legfőbb üzenete – jelentette ki Csizmadia László, a CÖF alapítója a Békemenet beharangozó sajtótájékoztatóján pénteken Budapesten. Ennek megfelelően "a melegszívű magyarokból és lengyelekből" álló menetelők "A haza minden előtt" feliratú, Kölcsey Ferenc versét idéző molinó mögött fognak vonulni a Bem tér, Nyugati tér, Alkotmány utca, Kossuth Lajos tér útvonalon; utóbbi helyszínen csatlakoznak az állami ünnepség résztvevőihez – közölte Csizmadia László. Megjegyezte, nagyon régen készülnek egy újabb Békemenet megszervezésére, és most úgy érzik: elérkezett az idő annak bemutatására, hogy a magyar nemzeti erők milyen többséget alkotnak. A Bem József téren megtartott sajtótájékoztatón a CÖF alapítója elmondta: a nemzeti szuverenitás melletti kiállás nem azt jelenti, hogy megtagadnák Európát. Ugyanakkor fordulatot látnak szükségesnek az Európai Unió vezetésében, az Európai Bizottság működésében: vissza kell adni a hatalmat a népnek – fogalmazott Csizmadia László. Bencsik András, a Demokrata hetilap főszerkesztője, a békemenet egyik szervezője kiemelte: a közelgő országgyűlési választás legfőbb kérdése, hogy Magyarország megmaradhat-e a saját útján. Ezért fontos, hogy megújult energiát adjanak egymásnak a nemzeti szuverenitás támogatói, "a szeretet és az összefogás erejével" – mondta az újságíró. Bayer Zsolt publicista, aki ugyancsak rendszeres résztvevője a meneteknek, Bem József életútját felidézve arra hívta fel a figyelmet: Bem apó a szabadságharc leverése után, törökországi száműzetésében azért tért át az iszlám hitre, mert az életét mentve csak így tudta megelőzni, hogy kiadják a cári birodalomnak. A békemenet elindítói nem szeretnék, ha újra eljönne az az idő, amikor az életben maradásnak az iszlám hit felvétele lenne a feltétele – fogalmazott. Kitért arra is, hogy 1848/49-hez hasonlóan "megint szabadságharcot kell vívnunk". Ma azok ellen "a Brüsszelben tanyázó társadalommérnökök ellen" kell harcolni, akik meghaladottnak tartják a nemzet konstrukcióját, és egy kevert, migránsokkal feltöltött társadalmat képzelnek el. A békemenet ennek a harcnak a része – mondta Bayer Zsolt.

Bayer Zsolt publicista, a békemenet állandó résztvevője hétfőn feljelentette az őt lelövéssel fenyegető férfit, szemlézi az MTI a Magyar Idők erről szóló cikkét. Bayer vasárnapi sajtótájékoztatóján számolt be először arról, hogy egy internetes bejegyzésben egy férfi azzal fenyegette meg, hogy a békemenet közben egy háztetőn mesterlövészpuskával fogja várni őt és agyonlövi. Bayer Zsolt azt mondta, a feljelentéssel azt szeretné elérni, hogy az interneten se lehessen büntetlenül fenyegetőzni. Azt is leszögezte, hogy eszébe sem jutott, hogy védelmet kérjen, nem fél kimenni az utcára, és a békemeneten is ott lesz. Mindez egyébként - ezt már nem a Magyar Idők írja, hanem mi - azért is érdekes, mert Bayer maga is fenyegetőző stílusáról ismert, a civileket például a taknyukon és a vérükön akarta kirángatni a parlamentből, de blogján a két nappal ezelőtti bejegyzésének címe nemes egyszerűséggel a "Kurva anyátok!" címet viseli. De térjünk vissza a Magyar Idők cikkéhez, amely azt írja, hogy a Civil Összefogás Fórum (CÖF) szerint minden korábbinál több gyalázkodás éri az általuk szervezett március 15-i rendezvényt, a rendőrséggel a szervezők folyamatosan egyeztetnek, de eddig nem merült fel olyan tény, ami miatt meg kellene változtatni a rendezvény menetét - írja a kormányközeli lap. Ifj. Lomnici Zoltán, a CÖF szóvivője azt mondta, provokátorokra is számít a felvonuláson.