2017. december 15. 17:00 | Lendvay utca, Fidesz székház | Élő Közvetítés élő online stream
Élő stream 1 - Hír TV
Élő stream 2 - MNO
Élő stream 3 - ATV
Élő stream 4 - Zoom.hu
Nem lehet kizárni, hogy a Fidesz provokátorokat küld a székháza előtt tüntető tömegbe, de a Jobbik felkészül erre is, és biztosítani fogja a békés megmozdulást, ígéri a legnagyobb ellenzéki párt a ma délutáni rendezvény kapcsán. A Jobbik és a hozzá csatlakozott pártok délután 17 órára vonulnak ki a Lendvay utcai Fidesz-székház elé.
„Elsődlegesen ez a tüntetés nem a Jobbikról fog szólni, hanem arról, hogy Magyarországon szabadságot akarunk-e és demokráciát” (…) „Az elmúlt 27 évben itt arra utaztak a politikai pártok, hogy megosztottság legyen ebben az országban. Mi úgy gondoljuk, hogy le kell bontani ezeket a falakat”
Szilágyi György jobbikos parlamenti képviselő a HírTV Reggeli járat című műsorának vendége volt péntek reggel, és arról beszélt, hogy a provokációra felkészülnek, de kizárni nem tudják a lehetőségét.
Ki szeretném hangsúlyozni, hogy mi abszolút békés tüntetésre készülünk” – mondta Szilágyi György, hozzátéve, hogy azért számítanak arra, hogy a Fidesz esetleg provokátorokat fog küldeni a tömegbe, majd a Habony-műveken és a köztévén keresztül megpróbál erről negatív képeket bemutatni a nézőknek. Ezt megpróbálják majd megakadályozni, ígérte. „Tehát még egyszer: egy nagy létszámú és békés tüntetésre számítunk, aztán pedig meglátjuk a hogyan-továbbot”. A Fidesz Hősök terénél található, Lendvay utcai székháza előtt pénteken 17 órakor lesz egy nagyszabású tüntetés, miután a látszat alapján fideszes kézivezérléssel működő Állami Számvevőszék egy 660 millió forintos bírsággal lehetetlenítette el a Jobbik választásokon való elindulását. A párt azóta adományokat gyűjt a választásokra, Szabó Gábor pártigazgató ma reggeli tájékoztatása szerint csütörtök estig 4041 ember fizetett be támogatást a Jobbik bankszámlájára, összesen 34 997 232 forint értékben.
NEM AZ A TÉT, HOGY A JOBBIK ÉL, VAGY HAL: „A MAGYAR DEMOKRÁCIA A KÖVETKEZŐ IDŐSZAKBAN FOG ELDŐLNI” Volner János az Állami Számvevőszék (ÁSZ) épülete előtt jelentette ki "nekünk az a célunk, hogy a magyar társadalmat összefogjuk, annak érdekében, hogy ezt a diktatúrát meg tudjuk állítani, a diktatúra kiépítését megakadályozzuk”. A Jobbik frakcióvezetője csütörtöki sajtótájékoztatóján felidézte: az ÁSZ a Fidesz hatalmi érdekeit képviselve úgy döntött, hogy anyagilag megsemmisíti a Jobbikot és lehetetlenné teszi a 2018-as választásokon való elindulását, ennek érdekében a Jobbikra egy példátlanul magas, 660 millió forintos büntetést szabtak ki. Volner János kiemelte azt is, „az ÁSZ az 50-es évek diktatúráját idézve meg sem próbálta indokolni”, hogy az általuk tiltott párttámogatásnak nevezett 330 millió forint milyen tételekből állt össze. „Csak közölték a végösszeget, és annyi!” - fogalmazott a politikus. Volner János szerint azonban a Fidesz elkalkulálta magát, amikor a Jobbik adománygyűjtésbe kezdett, hogy legyen esélye elindulni a 2018-as választásokon, nagyon sokan megértették, hogy itt nem a Jobbik ügyéről van szó, hanem hogy „az egyre inkább diktatórikus eszközökkel dolgozó Fidesz-kormány megpróbálja megszüntetni a demokráciát, és megpróbálja a legerősebb ellenzéki párt indulását ellehetetleníti”. Nem az a tét, hogy a Jobbik él, vagy hal, „a magyar demokrácia a következő időszakban fog eldőlni” - hangsúlyozta a frakcióvezető. Beszédes és sokatmondó, hogy egyes fideszközeli újságírók már arról beszélnek, hogy az adománygyűjtés sikere megrémítette Orbán Viktort, és a kormánypárton belül már azon gondolkodnak, hogy Jobbiknak mégiscsak később, a választások után kelljen a bírságot befizetni. Itt nem kegyet kell gyakorolni, amely a Fidesz hatalmi érdekeinek megfelel, nem egyedi eseteket kell szabni, annak érdekében, hogy Orbán Viktor hatalmon tudjon maradni, hanem demokratikus intézményrendszert kell fenntartani, ahol nem a "kocsonyaként remegő ÁSZ-elnök, volt pártkatona”, és nem a hozzá hasonló emberek jelentik a demokrácia alappilléreit – reagált minderre Volner János. Volner János végül kijelentette: "nekünk az a célunk, hogy a magyar társadalmat összefogjuk, annak érdekében, hogy ezt a diktatúrát meg tudjuk állítani, a diktatúra kiépítését megakadályozzuk”.